Sluchátka

Hudba nás v různých podobách provází od dětství. Jako děti jsme byli nuceni poslouchat to, co poslouchali rodiče. S přibývajícím věkem se začali rodiče ohrazovat proti našemu výběru hudby, kterí yse linula z dětského pokoje. Možná právě v té době jste od rodičů dostali první sluchátka. Za trochu nesvobody díky propojovacímu kabelu jste získali absolutní svobodu ve výběru a hlasitosti žánrů.  

Dnešní sluchátka jsou technologicky mnohem dále než ty z vašeho dětství. Mohou za to především výkonné neodymové magnety, které v sobě všechna lepší sluchátka mají. 

Vybírat můžete nejen z nejrůznějších tvarů a barev, ale i provedení. Nabízíme sluchátka mušlová, vhodná především na delší pohodlný poslech doma, přes sportovní, až po univerzální špunty do uší. Při výběru můžete upřednostnit kabel, který se nezamotává. 

 

Co jsou vlastně sluchátka?

Sluchátka, někdy označovaná jako sluchátka do uší, jsou hardwarové výstupní zařízení, které se připojuje k počítačové lince nebo reproduktorům. Sluchátka umožňují poslouchat zvuk nebo sledovat film, aniž by rušili lidi kolem vás. Pokud máte k počítači připojené reproduktory, bude připojení sluchátek k linkovému výstupu nebo připojení sluchátek vést pouze k výstupu zvuku do sluchátek. Chcete-li mít zvukový výstup pro sluchátka a reproduktory, musíte použít sluchátka USB.

 

Kdy vznikla první sluchátka?

První pár zvukových sluchátek vynalezl Nathaniel Baldwin v roce 1910. Americké námořnictvo objednalo 100 párů, protože rozpoznaly potenciální výhody, přestože mnoho lidí bylo notně skeptických ohledně jejich užitečnosti.

 

Tvary a typy sluchátek:

Sluchátka mají několik tvarů a stylů. Tradiční styl vypadá podobně jako výše. Používají polystyrén nebo jinou měkkou tkaninu kolem sluchátek, aby zajistily pohodlné nošení kolem ucha, jakož i plastovou nebo lehkou kovovou pásku mezi každým sluchátkem. Nejzákladnější typ sluchátek jsou ušní sluchátka – tzv. „pecky“ a pohodlně se vejdou do ucha. Obvykle jsou tvarovány zvláštním způsobem, aby byly co nejpohodlnější. Některá sluchátka mají několik sad různých gumových vložek. V závislosti na velikosti uší uživatele si mohou vybrat velikost gumové vložky, která nejlépe odpovídá jejich ušnímu kanálu.

U nás najdete spoustu rozličných sluchátek – sluchátka s mikrofonem, bezdrátová sluchátka, špuntová sluchátka a herní sluchátka. Stačí si vybrat, pro jakou příležitost sluchátka chcete a využít naší široké nabídky.

Pokud jste šťastnými majiteli herních sluchátek, využijte možnosti zahrát si zdarma a bez nutnosti stahování her jakoukoli akční, strategickou či válečnou hru na www.hry-zdarma.eu 

Napsat komentář